Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Využití fondů velkostatků pro genealogické účely

06. 11. 2018 @ 18:00

Zdarma

Zajímá Vás Vaše rodinná historie a kořeny? A jak Vaše rodiny a předkové žili v dobách dávno minulých za mocenského absolutismu habsburské dynastie, průmyslové revoluce i obou světových válek? Tak to vás bude zajímat, že pro vás knihovna připravila ve spolupráci s Českou genealogickou a heraldickou společností v Praze pobočkou v Táboře sérii genealogických přednášek.

Zveme vás tímto na druhou přednášku s názvem Využití fondů velkostatků v úterý 6. listopadu od 18 hod.

Archivní fondy někdejších světských i církevních panství (velkostatků) skýtají pro genealogický výzkum řadu velmi užitečných materiálů, které mohou vaši cestu za poznáním osudů předků o mnohé obohatit. Těmi stěžejními jistě jsou pozemkové knihy a soupisy poddaných.
Jaké poklady skrývají pozemkové knihy? Co všechno se z nich o životě a majetcích vašich předků můžete dozvědět? Co nám naopak mohou prozradit soupisy poddaných či jiná již méně známá agenda velkostatků?
Práci s těmito archivními prameny vám přijede přiblížit pražský genealog a člen ČGHSP David Braný.

Před přednáškou bude opět probíhat setkání genealogů, tedy všech zájemců o rodopis od začátečníků až po pokročilé. Jsou srdečně zváni všichni, kdo se ocitli před nějakým výzkumným problémem a potřebují se poradit, kdo se chtějí pochlubit a podělit se o své poznatky z práce i ti, kdo si chtějí jen tak popovídat s lidmi se stejnými zájmy.
Akce se koná od 16 hod. ve 4. patře (Hvězdárna).

Podrobnosti

Datum:
06. 11. 2018
Čas:
18:00
Cena:
Zdarma
Webová stránka:
https://www.knihovnatabor.cz/akce/genealogie-david-brany

Pořadatel

Genealogie Tábor
View Pořadatel Website

Místo konání

Městská knihovna Tábor
Jiráskova 1775/3,
Tábor, jižní Čechy 390 02 Česká republika
+ Google Mapa